Usługi i produkty rekomendowane w wielkopowierzchniowym sadzie

Usługi i produkty rekomendowane w wielkopowierzchniowym sadzie

Prowadzenie własnego sadu to nie lada przedsięwzięcie. W końcu Polska jest światowym gigantem jeśli chodzi o eksport jabłek i innych owoców sezonowych, takich jak np. gruszki czy czereśnie. Co trzeba wiedzieć o tym biznesie? Na pewno warto zastanowić się, jakie usługi mogą okazać się w tym przypadku niezbędne!

Zdrowe drzewka i owoce

Rolnicy dobrze wiedzą, że czyste i dobrze zaprawione ziarno to podstawa dobrych plonów. Z tego powodu korzystają z możliwości, jakie niesie za sobą usługowe zaprawianie nasion. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku własnego sadu. Setki, a czasem nawet tysiące drzew muszą być odpowiednio posadzone, wyhodowane oraz zadbane. W naszym klimacie nie brakuje bowiem różnego rodzaju insektów, które są miłośnikami świeżych owoców. Z drugiej jednak strony opryskiwanie drzew chemicznymi środkami już dawno przestało być postrzegane jako ekologiczne i zdrowe. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele naturalnych preparatów, które również skutecznie odstraszają owady, a jednocześnie w żaden sposób nie szkodzą drzewom i ich owocom.

Sprzęt do przetwórstwa

Wielu właścicieli sadów nie tylko eksportuje swoje owoce, ale prowadzi również działalność z zakresu przetwórstwa spożywczego, dzięki czemu na miejscu są w stanie wyprodukować doskonałej jakości produkty. Są to przede wszystkim soki i pożywne musy, które mają ogromny rynek zbytu na całym świecie. Zdecydowanie warto wyposażyć się w sprzęt, który umożliwia prowadzenie podobnego biznesu. W jakie konkretnie maszyny trzeba zainwestować? Podstawą są urządzenia służące do obróbki owoców. Przyda się również nowoczesna i funkcjonalna tubiarka, dzięki której możliwe jest prawne i automatyczne pakowanie przygotowanych produktów, które później wystarczy jedynie zaetykietować i są gotowe do sprzedaży!

Zabezpieczenie pracowników sadu

Każdy przedsiębiorca i rolnik dobrze wie, że gospodarstwo tworzą przede wszystkim ludzie. Z tego powodu niezwykle ważne jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy pracują na wysokościach (np. zbierając owoce czy pielęgnując drzewka). Jak to zrobić? Na pewno trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt, który będzie zgodny z wszelkimi normami BHP. Kolejną kwestią jest ubiór, który powinien być nie tylko wygodny, ale również bezpieczny. Pracownicy sadu powinni być wyposażeni w ubranie niepalne, hipoalergiczne i wykonane z przewiewnych tkanin. Nie można również zapomnieć o nakryciu głowy, które szczególnie ważne jest w trakcie pracy na pełnym słońcu.

Prowadząc wielkopowierzchniowy sad najważniejsza jest odpowiednia optymalizacja pracy. Powyższe usługi mogą znacznie ułatwić realizację tego zadania.