Sposoby na zatrzymanie wypadania włosów

Sposoby na zatrzymanie wypadania włosów

Wypadanie włosów, znane jako łysienie, jest powszechnym zaburzeniem, dotykającym miliony osób. Skąd wiesz, że tracisz więcej niż normalnie? Średnio większość ludzi traci około 100 pojedynczych włosów dziennie. A ponieważ nowe włosy wyrastają na miejsce utraconych, większość nie zauważy różnicy. Ale jeśli mniej lub wcale nie odrasta i zaczynasz zauważać cofającą się linię włosów, lub przerzedzone obszary, możesz mieć łysienie. Oto sposoby, by zmniejszyć wypadanie włosów.

Zjedz dodatkowe białko

Możesz nie dostarczać wystarczającej ilości białka każdego dnia, co może wpływać na wzrost włosów.

Zwłaszcza jeśli jesteś weganinem lub wegetarianinem, być może będziesz musiał zwiększyć ilość spożywanego białka. Potrzebujesz od 40 do 60 gramów dziennie. To nie tylko jedzenie mięsa. Inne sposoby na osiągnięcie dziennego zapotrzebowania na białko to spożywanie fasoli i roślin strączkowych, jajek lub jogurtu greckiego.

Weź witaminy i stosuj dietę śródziemnomorską

Twój lekarz może wykonać różne testy, aby sprawdzić, czy masz niedobór witamin. Niektóre witaminy i minerały, takie jak witaminy A, B, C, D, E, cynk i żelazo, mogą wpływać na wzrost włosów.

Spożywanie owoców, warzyw i białka — głównych składników diety śródziemnomorskiej — może być pomocne, zwłaszcza w porównaniu z innymi modnymi dietami. Kiedy przechodzisz na te restrykcyjne diety, możesz schudnąć, ale prawdopodobnie jest to coś, czego nie możesz utrzymać.

Stosuj dostępne bez recepty leki na wypadanie włosów

Być może słyszałeś o minoksydylu, leku dostępnym bez recepty, który pomaga w zapobieganiu wypadaniu włosów. Dostępny jako roztwór lub pianka nakładana na skórę głowy, lek został zatwierdzony przez WHO w stężeniu 5%.

Wypróbuj terapię światłem laserowym niskiego poziomu

WHO zatwierdziła to nowsze leczenie, aby pomóc we wzroście włosów. Ale urządzenia do laserowej terapii światłem o niskim poziomie, w tym wszystkie komponenty, mogą być bardzo drogie, a opcje kosztują od 1200 do 4500 zł. Aby urządzenie stosować zgodnie z zaleceniem, to przyda się szkolenie kosmetyczne.

Utrzymuj dobrą pielęgnację włosów i skóry głowy

Unikaj ostrych zabiegów na włosy, takich jak podgrzewanie, farbowanie i rozjaśnianie włosów. Fryzury, takie jak ciasne kucyki lub warkocze, mogą również wpływać na twoje włosy. Utrzymuj zdrową skórę głowy, regularnie myjąc włosy i skórę głowy.

Jeżeli regularne przestrzeganie powyższych zasad nie pomoże, a zwiększona suplementacja witamin i minerałów nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to będziesz musiał iść krok dalej. W takim wypadku będzie potrzebny przeszczep włosów. Tu warto wybrać renomowaną klinikę z bogatym portfolio.