Język angielski – absolutny must have w dzisiejszych czasach!

Język angielski – absolutny must have w dzisiejszych czasach!

Angielski jest językiem o międzynarodowym znaczeniu – umiejętność posługiwania się nim, otwiera bramy do wielu możliwości. Umiejętność mówienia po angielsku przyda nam się w pracy, szkole i na wakacjach. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć nieco więcej o roli tego wyjątkowego języka we współczesnym świecie oraz o tym, co możemy osiągnąć jeżeli umiemy się nim posługiwać – zapraszamy do lektury!

Czy warto uczyć się języków obcych?

Uznajmy to pytanie za retoryczne. Dwa najbardziej rozpowszechnione na świecie języki obce to angielski i hiszpański. I choć różne statystyki wykazują, że to drugim z wymienionych posługuje się więcej osób, to właśnie angielski ma większe znaczenie w świecie biznesowym. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest w dzisiejszych czasach absolutnym minimum jeżeli zależy nam na znalezieniu pracy w wielu dochodowych branżach. Nie bez powodu, tłumaczenia marketingowe ofert biznesowych firm polskich, przygotowuje się najczęściej właśnie w tym języku, a rodzice dbający o przyszłość swoich pociech, już w pierwszych latach życia zapisują je na kurs angielskiego dla dzieci. Warszawa jest tutaj wspaniałym przykładem – tutejsze szkoły angielskiego dla najmłodszych są co roku przepełnione, a spóźnionym rodzicom pozostają zapisy na listach rezerwowych. Tak duża popularność tego języka wskazuje na to, że w przyszłości będzie on jeszcze bardziej powszechny.

W jaki sposób uczyć się angielskiego?

Języka angielskiego możemy uczyć się na wiele sposobów. Istnieje wiele szkół i szkółek wykładających język angielski online – czyli na takie lekcje nie musimy nawet nigdzie dojeżdżać i możemy uczyć się z poziomu komputera. Osoby preferujące kontakt bezpośredni z nauczycielem mogą skorzystać z oferty szkół i szkółek działających stacjonarnie w praktycznie każdym średnim i dużym polskim mieście. Kolejną ciekawą opcją jest skorzystanie z darmowych lekcji regularnie zamieszczanych w internecie. To kusząca, darmowa opcja nauki języka obcego, który może otworzyć przed nami wiele dotychczas zamkniętych drzwi. Skąd taka popularność języka angielskiego? Duży wpływ w tym zakresie odgrywa kultura brytyjska i amerykańska. Mieszkańcy całego świata kochają piosenki amerykańskich i angielskich wykonawców, Hollywood i tamtejsze produkty spożywcze. To kultura masowa, która wywiera na nas bezpośredni wpływ – ze względu na nią za granicą porozumiewamy przede wszystkim w języku angielskim, a nie rosyjskim czy niemieckim. Jak waidomo, wpływów kulturowych raczej nie da się zatrzymać – tak więc, czy warto uczyć się języka angielskiego? Of course it is!