Dofinansowanie na sprzęt dla rolników: na co postawić?

Dofinansowanie na sprzęt dla rolników: na co postawić?

Praktycznie każdego roku rolnicy mogą skorzystać z unijnego dofinansowania, dzięki czemu są w stanie zakupić innowacyjny sprzęt i różnego rodzaju narzędzia, które usprawniają ich codzienną pracę i poprawiają wydajność całego gospodarstwa. Sprawdź, na co warto wziąć dofinansowanie w tym roku!

Sprzęt do zboża

Jeśli w twoim gospodarstwie niezwykle istotną rolę pełni uprawa zbóż, podczas poszukiwania możliwości zainwestowania środków z dotacji możesz zwrócić uwagę na innowacyjny sprzęt, który pozwoli ci zoptymalizować codzienną pracę i poprawić wydajność całej farmy. Na co konkretnie warto w tym przypadku postawić? Przede wszystkim na innowacyjne i niezwykle funkcjonalne zaprawiarki do zboża, dzięki którym będziesz w stanie zaoszczędzić dziesiątki godzin w ciągu miesiąca, a dodatkowo obniżysz koszty obróbki swojego zboża. Tego typu sprzęt nie należy do najtańszych, dlatego zdecydowanie warto uwzględnić jego zakup we wniosku o unijną dotację. Jeśli dobrze uargumentujesz potrzebę posiadania zaprawiarki w swoim gospodarstwie, wysokiej klasy sprzęt z pewnością lada dzień zasili twoje zaplecze techniczne!

Nowoczesne prasy i taśmy

Jeśli na twojej farmie funkcjonuje produkcja różnego rodzaju produktów spożywczych, doskonałym pomysłem na dopełnienie unijnego wniosku o dotację będzie zakup urządzenia, które pomoże ci w codziennej pracy. Mamy tu na myśli sprzęty dedykowane liniom i prasom produkcyjnym jak np. innowacyjne saszetkarki. To niezwykle praktyczna maszyna, która znacznie poprawi wydajność twojej taśmy! Tego typu urządzenia potrafią sporo kosztować, dlatego uzasadnienie we wniosku konieczności posiadania saszetkarki spotka się z pewnością ze zrozumieniem ze strony urzędników, a zupełnie nowa jakość już niedługo zagości na terenie twojej farmy!

Narzędzia do przetwórstwa

Zajmujesz się nie tylko hodowlą zwierząt i uprawą roli, ale również przetwórstwem? W takim razie z pewnością wiesz, jak istotne jest w twoim przypadku przestrzeganie wszelkich unijnych restrykcji i norm dotyczących tego typu działalności. Jeśli chcesz zoptymalizować swoje koszty i skorzystać z budżetu UE, możesz np. zawnioskować o specjalistyczny sprzęt do przetwórstwa. Może być to np. innowacyjna prasa płucząca do ścieków czy inne urządzenia, które wymagane są tego typu miejscach. Jesteśmy przekonani, że odpowiednie sporządzenie wniosku oraz dobranie argumentów sprawi, że wartościowe maszyny bardzo szybko znajdą się w twoim zakładzie. Pamiętaj jednak, aby przed złożeniem podania sprawdzić, czy aby na pewno dany sprzęt ci pomoże.